• baner
  • baner
  • baner
  • baner

O nas

fundacja

Pomysłodawcą i organizatorem Big Book Festiwalu jest Fundacja „Kultura nie boli", która realizuje działania z zakresu edukacji kulturalnej i artystycznej, w szczególności zachęcające do czytania i popularyzujące literaturę. Fundacja powstała w 2012 roku.

 

Big Book Festival odbywa się od 2013 r., jest najmłodszym międzynarodowym wydarzeniem literackim w Polsce. Co roku gromadzi ponad około 10 tysięcy uczestników. Otrzymał m.in. certyfikat EFFE przyznawany najciekawszym festiwalom w Europie i nagrodę S3KTOR dla najlepszej inicjatywy pozarządowej. Radiowa Trójka i magazyn „Aktivist“ uznały go za jeden z najważniejszych festiwali, a magazyn „Co Jest Grane“ i „Gazeta Wyborcza“ nominowały BBF do nagrody dla najlepszego wydarzenia 2015 r. 

Festiwal jest finansowany ze środków publicznych i prywatnych – Miasta Stołecznego Warszawy, Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej, British Council oraz Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia.
Partnerem głównym tegorocznej edycji jest MATRAS.

Naszymi partnerami są także wydawcy, a tegoroczny festiwal ubezpiecza Uniqa Ubezpieczenia.
Patronat honorowy nad tegoroczną edycją objęli: Marszałek Województwa Mazowieckiego, Burmistrz Dzielnicy Moktów oraz Polska Izba Książki.
Wzorujemy się na modelu crowdfundingu – dzięki zaangażowaniu wielu partnerów co roku proponujemy publiczności wartościowy i nowatorski program, łączący wyjątkowe treści, niezwykłe postaci i aktualne tendencje.

 Jeśli chcesz wesprzeć naszą fundację, zajrzyj do zakładki wspieraj BBF.


aniapaulaPOP


Zespół:


Anna Król - dyrektor

Paulina Wilk - wicedyrektor
Piotr Kozicki - producent

Monika Szwugier, agencja Go Culture - komunikacja
Magdalena Stępień - marketing i partnerstwa

Urszula Janoszuk - koordynacja wolontariatu i centrum festiwalowego

x
Jesli chcesz otrzymywać informacje na temat
Big Book Festival zarejestruj się.